Ehliyet

Ehliyet Sınıfları Nelerdir?

Araç sahibi olup trafiğe çıkılmadan önce bilinmesi gereken birtakım durumlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi de kullanılmak istenilen aracın hangi sınıftan olduğunun bilinmesi ve ehliyet kursuna gidilmesi önemlidir. Örneğin, ‘ B sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır ?‘sorusunun cevabı size uygun mu bilmek gereklidir.

B sınıfı ehliyet otomobillerin ve kamyonetlerin kullanılması için gerekli bir sürücü belgesidir. Bu sınıf ehliyete sahip olanlar ayrıca F, B1 ve M sınıfı içindeki araçları da kullanabilmektedirler. E sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır sorusuna ise, asgari 15 oturma yeri olan otobüsleri ve C sınıfının kullandığı bütün araçları kullandığı cevabı verilebilir.

Motor kullanmak isteyenlerin aldıkları ehliyet sınıfı A grubu olarak geçmektedir. Buna göre ‘ a1 ehliyet hangi araçları kullanır ?’ Silindir hacimleri 50 CC’den çok olmayan ve en yüksek hızı 50 km/s geçmeyen tüm motorlu bisiklet türü araçları, bu ehliyet sınıfı kullanabilmektedir.

Ehliyet Sınıfları Nelerdir ?

Araçlar farklı şekil, boyut ve kullanımlarda olabilmektedir. Örneğin bir otomobil ile kamyonun ya da motor ile kamyonetin, sürüş açısından pek çok farklılıkları olacaktır. Bu nedenle ehliyetler, araçların özelliklerine göre çeşitli sınıflara ayrılmıştır.

Bu sınıfların her birinin kendi içinde aradığı bazı özel şartlar bulunmaktadır. Örneğin, otomobil kullanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterliyken kamyon kullanmak için 24 yaş ve B sınıfı ehliyette deneyim istenir. Ehliyet sınıfları şunlardır:

  • A1 Sınıfı Ehliyet
  • A2 Sınıfı Ehliyet
  • B Sınıfı Ehliyet
  • C Sınıfı Ehliyet
  • D sınıfı ehliyet
  • E Sınıfı Ehliyet
  • F Sınıfı Ehliyet
  • G Sınıfı Ehliyet
  • H Sınıfı Ehliyet

İzmit Gençler Sürücü Kursu ile Hayalinizdeki Ehliyete Kavuşun !

2000’li yılların başından beri binlerce kursiyere hayalindeki ehliyeti kazandırmanın gururunu yaşayan İzmit Gençler Sürücü Kursu olarak, yalnızca pratik ve teorik sınavlara yönelik eğitim programlarımızla değil, alanında uzman ve gerekli tüm yetkinlikleri bünyesinde barındıran eğitmen kadromuz ile sektöre yön vermenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kursiyerlerimizin otomobil ya da motosikletlerin tüm özelliklerini kavraması, aktif olarak trafiğe çıkabilmesi ve direksiyon, pedal hakimiyeti gibi koordinasyonları özümsemesi amaçları dikkate alınarak planlanan eğitim programlarımızı bu amaçlara uygun olarak tasarlanan araçlarımız ve profesyonel eğitim kadromuz ile yerine getiriyor, % 90 başarı oranı ile yalnızca Kocaeli sürücü kursları içerisinde değil Türkiye genelinde hizmet veren sürücü kursları kapsamında da ön planda yer alıyoruz.

Gençler Sürücü Kursu

2000’li yıllarında başında faaliyete başlayan ve Kocaeli’de ehliyet belgesi temin eden ilk sürücü kurslarından biri olarak, sektörde uzun bir süredir hizmet vermenin getirdiği deneyimin yanında sahip olduğumuz uzman ve güleyüzlü eğitmen kadrosu ile binlerce kursiyeri ehliyet sahibi yapmanın gururunu yaşıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHemen Ara !