Ehliyete Dair Her Şey2019-04-01T12:38:23+00:00

Ehliyet Süreciyle İlgili Tüm Detaylar

İzmit Gençler Sürücü Kursu bünyesinde yer alan eğitmenlerimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Aradığınız Soruların Yanıtı İzmit Gençler Sürücü Kursu’nda

Birçok farklı aşamaya sahip olan ehliyet belgesi temini süreciyle ilgili aradığınız tüm soruların yanıtını İzmit Gençler Sürücü Kursu’nda bulabilir, merak ettiğiniz tüm detaylar kapsamında bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz !

Ehliyet Alma Süreci Nasıl Başlar, Bütünsel Süreç Nedir ?2018-12-23T11:47:26+00:00

Ehliyet temin sürecinde ilk adım hiç şüphesiz kurs kayıt sürecidir. Kursumuza kayıt yaptırdıktan sonra ilk etapta teorik derslere katılacak, daha sonrasında ise MEB’in düzenlediği E-Sınav’a gireceksiniz. E-Sınav’dan geçer not alan kursiyerlerimiz için pratik yani direksiyon dersleri başlayacak ve 1 hafta boyunca birlikte belirlediğimiz programa göre planlanacak olan derslerin sonunda yine MEB’in düzenlediği direksiyon sınavına katılacaksınız.

Kurs Kayıt Sürecini Hemen Başlat !
Ehliyet Alma Süreci Ne Kadar Sürer ?2018-12-28T08:10:51+00:00

Ehliyet alma süreci kursiyerimizin sınavlarda gösterdiği başarıya bağlı olarak her ne kadar değişkenlik gösterebilse de, temel itibariyle bakıldığında en az 1.5  aylık bir sürecin göz önünde bulundurulması gerektiğinin altı çizilebilir. Şüphesiz bu sürenin uzaması, kursiyerin teorik ve pratik sınavda göstereceği başarıya bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ehliyet alma süreciyle ilgili daha fazla bilgi almak ve kursumuz hizmetlerinden faydalanmak adına bizimle iletişime geçmeniz yeterli !

UZMAN GÖRÜŞÜ AL !
Ehliyet Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?2018-12-23T11:58:35+00:00

Ehliyet için gerekli belgeler; nüfus cüzdanı yahut pasaport, iki adet biyometrik fotoğraf, sağlık belgesi, sabıka kaydı, diploma aslı veya fotokopisi olarak sıralanabilir. 18 yaş altı kursiyerler için belirtilen belgelere ek olarak veli izin belgesinin temin edilerek kayıt sürecinde  tarafımıza iletilmesi gerekir. Yabancı uyruklular için ise bir önceki satırlarda belirtilen belgelere ek olarak; noterden tasdik edilen ve Türkçe olarak düzenlenen pasaport, Türkiye’de 6 aydan fazla kalacağına dair izin belgesi ve öğrenci ise öğrenim vize belgesi gereklidir.

Ehliyet Harç Ücretleri Tutarı Nedir ve Ücretler Nereye Yatırılır ?2018-12-23T12:14:40+00:00

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün her yıla özel belirlediği harç ve değerli kağıt ücretleri, Maliye Bakanlığı ile Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın anlaştığı birçok farklı bankaya yatırılabilir. Kursumuz, bünyesinde eğitim alan kursiyerlerini anlaşmalı bankalar noktasında yönlendirmek ve bu listeyi harç dönemlerinde ilan etmektedir. 2019 yılı için ehliyet harç ücretlerini şu şekilde listelemek mümkündür;

  • B Sınıfı ; 613 TL
  • A, A1, A2, F ve H Sınıfları ; 203.4 TL
  • C, CE, C1, C1E, D, DE, D1, D1E Sınıfları ; 1023.2 TL
Teorik Ehliyet Derslerinin Kapsamı ve Hedefi Nedir ?2018-12-24T21:18:54+00:00

Teorik ehliyet derslerinin kapsamında yer alan temel başlıklar; trafik ve çevre, motor ve araç tekniği, trafik adabı ve ilk yardım olmak üzere 4’e ayrılır. Eğitim planımızın tümü E-Sınav müfredatı dikkate alınarak düzenlenmiş olup, kursiyerlerimizin teorik sınavda mutlak  başarısı hedeflenmiştir.

Ehliyet Yenilemek İçin Temin Edilmesi Gereken Belgeler Nelerdir ?2018-12-28T08:06:55+00:00

Ehliyet yenilemek için gerekli evraklar; eski ehliyete belgesi, nüfus cüzdanı ya da pasaport, sağlık raporu, 2 adet biyometrik fotoğraf, kan grubunuzu gösteren bir beyanet ve ehliyet yenileme harcını yatırdığınıza dair belge örneği olarak sıralanabilir. Ehliyet yenileme süreciyle ilgili daha fazla bilgi almak için; ‘Ehliyet Yenilemek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?‘ yazımızı okuyabilir, dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz !

Ehliyet Belgesiyle İlgili Merak Edilenler

Ehliyet belgesi alınması, yenilenmesi, sınav süreci ve harç ücretleri başta olmak üzere ehliyet süreciyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz !

Ehliyet başvurusu ile ilgili merak edilen her şey !

Ehliyet Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

Ehliyet başvurusu için temin edilmesi gereken belgelerin tümü ve çok daha fazlası sizlerle !

Detaylar
Ehliyet için gerekli belgeler ve çok daha fazlası Gençler Sürücü Kursu'nda !

Direksiyon Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler ve merak ettiğiniz tüm püf noktaları yazımızda bulabilir, detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz !

Detaylar
Ehliyet yenilemeyle ilgili merak ettiğiniz her şey !

Ehliyet Yenileme Süreci Nasıl İşler ?

Ehliyet yenilemek için gerekli evraklar ve sürecin işlemiyle ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz !

Detaylar

Ehliyet Sınıfları Nelerdir, Kapsamı Nedir ?

Ehliyet türlerinin sınıflandırılması ve araçlara dağılımıyla ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz !

Detaylar
Call Now Button
Uzman Görüşü Al !Hemen
+ +
WhatsApp UZMAN GÖRÜŞÜ AL !